
З цього приводу 25 березня була проведена бінарна лекція. Лекторки, асистентка кафедри індустрії моди в легкій промисловості Фоміна Софія та асистентка кафедри хімії та хімічної інженерії Магдійчук Анна висвітлили питання класифікації та переробки відходів легкої промисловості.

Питання сортування та переробки відходів підприємств легкої промисловості, як швейних так і взуттєвих, є дуже актуальним. В Україні з кожним роком з’являється все більше підприємств, і відповідно, утворюється більше відходів. Синтетичні волокна, які широко використовуються в текстильній промисловості, є особливо небезпечними, оскільки вони практично не розкладаються природним шляхом і можуть залишатися в навколишньому середовищі на протязі багатьох років.

Крім того, вони можуть виділяти мікропластик, який потрапляє у водойми та океани, де накопичується в організмах морських мешканців і може впливати на всю екосистему. Шкіра та шкіряні вироби в результаті втрати своїх функціональних властивостей утворюють відходи III-IV класу небезпеки, та мають бути утилізовані, оскільки накопичення відходів шкіри у великій кількості призводить до забруднення земель, акумуляції небезпечних речовин, якими були просочені вироби.

Сьогодні, як ніколи важливо виховувати в студентах екологічну відповідальність. Адже це питання нашого здоров‘я, здоров’я наших нащадків та безпечного життя на планеті всіх живих істот.