Історія

Кафедра індустрії моди в легкій промисловості здійснює підготовку за освітньою програмою «Індустрія моди в легкій промисловості», І бакалаврський рівень вищої освіти

До 1 серпня 2023 року – кафедра технології та конструювання виробів із шкіри

КАФЕДРА  ТЕХНОЛОГIЇ  ТА  КОНСТРУЮВАННЯ ВИРОБIВ IЗ ШКIРИ

Кафедра технології та конструювання виробів із шкіри була організована як окремий структурний підрозділ ХТІПО у 1972 році в результаті розділу кафедри виробничих процесів.

Першими викладачами кафедри були Шепелєв О.Е., Бойко П.Д., Стоянов І.С., Шаповал М.І. Роком пізніше почали викладати Савчук М.П., Бегняк В.І., Велі-Улла О.М., Корж Т.Є., Чорнобаєва С.І., Кулик М.О.

Перший випуск спеціалістів взуттєвої галузі нашого вузу у 1973 році складав 54 чоловіки. Випускники цого випуску і стали молодим поповненням колективу кафедри. Серед них – Калина В.М., Янковський В.С., Либа В.П., Якимова Г.П. За короткий час спільними зусиллями викладвчів та студентів були оснащені лабораторії механічної та хімічної технології виробів із шкіри, малюнка і спецкомпозиції, матеріалознавства та конструювання виробів із шкіри, які відповідали всім вимогам якісної підготовки спеціалістів взуттєвої промисловсті і служби побуту.

Одними з перших завідуючих кафедрою ТКВШ були Шаповал М.І., Степанов Г.В., Стоянов І.С. Головною турботою їх була підготовка із молодого поповнення зрілих педагогів, науковців, вихователів. Немало зусиль докладали створенню матеріально-технічної бази кафедри, підвищенню якості навчального процесу, об’єднанню педагогічного колективу навколо одного наукового напрямку.

У творчому здобутку колективу кафедри – понад 600 наукових праць, з них 2 монографії, 50 авторських свідоцтв. Викладачами кафедри створено понад 300 методичних розробок для лабораторних і практичних занять, курсового і дипломного проектування.