День науки в Хмельницькому національному університеті: відзначення досягнень та інновацій

День науки у Хмельницькому національному університеті традиційно відзначається як свято інтелектуальних досягнень та інноваційних розробок.

Цей захід, який відбувся 17 травня у Навчальному музейно-виставковому центрі «Історія та сучасність техніки», спрямований на популяризацію наукової діяльності серед студентів, викладачів та широкої громадськості, а також на встановлення нових наукових контактів та співпраці.

Захід розпочався з конференції професорсько-викладацького складу «Проведення підсумків за 2023 рік та визначення пріоритетних напрямків розвитку наукової діяльності університету».

Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам’ять тих, хто ціною власного життя виборює нашу свободу та незалежність. 

Вручення викладачам та студентам подяк і грамот Хмельницького національного університету підтвердило визнання їх важливого внеску у розвиток науки та освіти.

Голова товариства Ольга ПАРАСКА, за підсумками діяльності Наукового товариства студентів та молодих вчених ХНУ у 2023 році, вручила грамоти кращим молодим науковцям, зокрема: студентці третього курсу ОП”Індустрія моди в легкій промисловості” – Анастасії ОЛІЙНИК.

День науки та урочисте нагородження студентів у Хмельницькому національному університеті підкреслюють важливість науки в сучасному світі, стимулює студентів до активної участі у науковій діяльності та мотивує їх до подальшого розвитку своїх дослідницьких здібностей. Також він дозволяє виявити та підтримати талановиту молодь, яка може зробити значний внесок у розвиток науки та технологій.

Людмила Буханцова, доцент кафедри індустрії моди в легкій промисловості, розказала про індивідуальну участь науковців у проектах бізнесу. Не секрет, що для бізнесу наразі існує багато програм грантової підтримки.

Співпраця науковців університету та бізнесу має безліч переваг. Бізнес може отримати фінансову підтримку від державних та приватних фондів для проведення досліджень і розробки нових продуктів або технологій, а науковці можуть йому у цьому допомогти, надати висококваліфіковану експертизу, провести дослідження.

Влітку 2023 був один із таких проєктів – “Podillia Fashion Cluster: від хорошого до найкращого”. Цей проєкт був підтриманий Європейським Союзом та Урядом Федеративної Республіки Німеччина, виконаний німецькою компанією GIZ в межах програми «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП». Одною з його частин було розроблення дорожньої карти з перероблення текстильних відходів.

Саме тут Людмила Буханцова виступила запрошеним зовнішнім експертом. Отримані нею результати сприятимуть підвищенню ефективності швейного виробництва та зменшенню негативного впливу на навколишнє середовище у м. Хмельницькому, а також вже використані для написання наукових публікацій та подання інших грантових заявок від університету.

Тримаємо науковий стрій разом!!!