У Хмельницькому національному університеті відзначили День української писемності святом “Серед війни черпаю силу в слові”

24 жовтня Науковою бібліотекою Хмельницького національного університету було організоване літературно-мистецьке свято Серед війни черпаю силу в слові”, приурочене Дню української писемності та мови.

Цей День в Україні започаткований 6 листопада 1997 року за ініціативи громадських організацій та відповідно до указу президента України №1241/97 “Про День української писемності та мови”, і символічно відзначається 27 жовтня – у день вшанування пам’яті преподобного Нестора Літописця. 

На свято були запрошені майстри українського слова:

Віталій Міхалевський – доцент кафедри комп`ютерних наук Хмельницького національного університету, поет і публіцист, член Національної спілки письменників і Національної спілки журналістів України, голова Хмельницької обласної організації Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Т. Г. Шевченка, автор, упорядник-редактор художньо-мистецького альманаху “Слово єднає” та художнього-публіцистичного альманаху нашого університету “Думки творчий злет”;


   Михайло Цимбалюк – поет, публіцист, журналіст, член Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України, учасник російсько-української війни – військовослужбовець ЗСУ;


   Наталія Мазур – сучасна українська письменниця та поетеса, перекладачка, авторка понад сотні пісень, членкиня Української асоціації письменників художньо-соціальної літератури та Національної спілки письменників України

 Анатолій Ненцінський – поет, гуморист, заслужений журналіст України, член Національної спілки письменників України, лауреат обласних літературних премій ім. Володимира Булаєнка, ім. Микити Годованця, ім. Миколи Федунця та міської премії ім. Б.Хмельницького.

На літературно-мистецьке свято завітали студенти і викладачі різних факультетів Хмельницького національного університету, зокрема й студенти кафедри індустрії моди в легкій промисловості

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих на війні українських захисників, військових і цивільних, дорослих і дітей.

Поетичні твори митців слова, до яких вони звернулися у своїх виступах, передають не лише глибокі емоції, пережиті кожним автором,  а й на думку Віталія Михалевського, сприяють формуванню національної свідомості та єдності, є духовним оберігом самобутності і неповторності нашого українського народу, нашої рідної української мови. 

Поезія митців викликає у кожного глибоку шану до героїв, які боронять нас, нашу землю від російської навали, та прагнення зберегти національні традиції, незламну віру в майбутнє вільної, сильної та незалежної України.

Перед студентською молоддю виступив і поет-захисник, який приїхав у відпустку з Куп’янського напрямку, Михайло Цимбалюк.  

Він закликав пам’ятати, що українська мова – це кордони нашої країни, підкресливши значення українського поетичного слова на передньому краю оборони, відзначивши, що поезія – це для захисників спосіб психологічної реабілітації, і прочитав присутнім свій вірш “Поезія».

З поетичної подяки нашим воїнам розпочала виступ Наталія Мазур, прочитавши присутнім свої вірші “За все – спасибі” та “Вишиванка”, що сповнені невимовного болю за Україну, проте й віри в перемогу і незламність духу українського народу, незгасимої надії на світле майбуття. Глибоко патріотичні вірші торкнулися серця кожного слухача.

 Надзвичайно зворушливим став для усіх присутніх поетичний твір Анатолія Ненцінського “Аеропорт”, присвячений захисникам донецького аеропорту, яким автор спонукає задуматися кожного українця про власний внесок у таку довгоочікувану ПЕРЕМОГУ. Небайдужість та єдність людей, готовність з усіх сил боротися до кінця – дають надію і впевненість, наближаючи перемогу над ворогом.

Наприкінці заходу відбулася презентація літературно-публіцистичного альманаху “Південний Буг” (№ 13-14), в якому зібрані твори письменників Хмельниччини та України про сучасні події, насамперед, про російсько-українську війну.

Щира вдячність майстрам українського слова: Віталію Міхалевському, Михайлу Цимбалюку, Наталії Мазур, Анатолію Ненцінському, та організаторам літературно-мистецького свята: Науковій бібліотеці та відділу навчально-виховної роботи Хмельницького національного університету – за можливість долучитися до свята рідної української мови, українського слова, такого зворушливого і теплого.